Search
پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

زندگی در آمریکا و ثبات هزینه های روزمره در آمریکا

زندگی در آمریکا و ثبات هزینه های روزمره در آمریکا

مهاجرت به سوئد

زندگی در آمریکا و نرخ های روزمره آن بسته به این که در کدام منطقه از آمریکا, کدام منطقه شهری یا روستایی هستید بسیار زیاد مفرق است.زیاد ی از اعدادی که در این مقاله آورده شده است بر اساس معدل کلی از همه ایالات متحده آمریکا است, پس امکان دارد که فرق بسياري بین گاهي از قیمت ها وجود داشته باشد.به عنوان مثال در غرب ایالت متحده ( اوهایو, ایندیانا, ایلینوی و غیره) قیمت های آورده شده خیلی پایین تر از قیمت های که در ایالت های نیو انگلند ( رود آیلند, ماساچوست, مین, نیو همپشایر, کنتیکت غیره ) است .شما می توانید روی کمک های دانشبرخي که در آن تحصیل می بکنید برای تامین تعرفه های زندگی دانشجوییتان در طول سال حساب باز بکنید .در ادامه ریزی به صورت تقریبی از تعرفه های کلی و جزئی زندگی در آمریکاجهت شما آماده کرده ایم.تمام هزینه های آورده شده در متن بر اساس دلار آمریکا است .

مسکن و خدمات :

یکی از موارد ی که شما در طول زمان زندگیتان مجبور به تغییر آن هستید مسکن است.اجاره آپارت مان در آمریکا به طور متوسط از ۵۰۰ دلار جهت آپارت مان یک خوابه خارج از شهر و ۱۵۰۰ دلار جهت یک آسری مان ۳ خوابه در مناطق مرکزی شهر به صورت ماهیانه هزینه دارد.تعرفه اجاره مسکن در آمریکا می تواند با توجه به اضافه شدن نرخ آب برق که حاوی اجاره می شود مفرق باشد.در مورد شرایطی که در قرار داد اجاره خانه نوشته شده است با یک فرد با تجربه مشورت نمایید.تعرفه های برق, گاز اینترنت … در شرایط مختلف مفرق است شما می توانید با رعایت نکاتی آنها را پایین تر آورید.در ادامه ریزی از این تعرفه ها را می توانید ببینید.

نرخ های برق :

نرخ های برق در آبخش مان ها بسته به متراژ آپارت مان مفرق است.این تعرفه در آمریکا بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار به صورت ماهیانه است .چنانچه سیستم گرمای آسری مان شما هم با مصرف از برق کار نماید هزینه های شما تا ۱۵۰ دلار بالا می رود.

نرخ های گاز :

چنانچه از گاز فقط جهت پخت و پز مصرف شود این تعرفه به صورت ماهیانه بین ۱۰ تا ۱۵ دلار است ولی چنانچه از گاز جهت گرم کردن آسری مان مصرف بکنید , این نرخ می تواند بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار در ماه باشد.

تعرفه اینترنت :

معدل این نرخ در ماه به ۴۵ تا ۵۰ دلار می رسد.

خدمات موبایل :

حداکثر خدمات به طور مبوسیله , نرخ ی ماهیانه ۵۰ دلار را در بردارد.اگر شما از خدمات اینترنت موبایل استفاده بکنید این عدد می تواند به ۱۰۰ دلار در ماه هم برسد.

تعرفه های آب فاضلاب و دفع زباله :

این هزینه اکثرا ٌ زیر مجموعه اجاره خانه است به عهده مالک خانه است .این نرخ به اینکه مالک خانه بایستی این مبلغ را جهت کل ساختمان پرداخت نماید بر عهده مستاجر ناست .اگر شما پرداخت این تعرفه را به عهده گرفته اید, بایستی بدانید که سازمان شهرداریها اکثرا ٌ نرخ ۵۰ تا ۷۵ دلار را در جهت سه ماه دریافت می کنند.این مبلغ اما جهت منطقه ای که شما در آن زندگی می بکنید مفرق است.

زندگی در آمریکا برای شما به صورت ماهیانه نرخ ای در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار جهت مسکن, آب,برق و گاز … در بر دارد.

نرخ های ویرایش ی در آمریکا :

هر چقدر که تعرفه مواد خوراکی در کشور آمریکا پایین است، هزینه هایی همچون تعمیرات، بیمه خودرو و خدمات اصلاح ی زیاد بالا است .به همین علت است که مردم آمریکا به مقوله پیشگیری ارزش می دهند به ططور همیشگی ورزش می کنند.اگر بیمه در مانی نداشته باشید، سرماخوردگی معمولی آمپول آنتی بیوتیک جهت شما در حدود ۱۱۰ دلار هزینه دارد. چنانچه هم به بستری در بیمارستاننیاز باشد, به عنوان مثال برای یک جراحی آپاندیس در حدود ۲ تا ۳ هزار دلار جهت شما تعرفه دارد. هرچند که در این کشور بیمه های بازبینی ی تا ۸۰ درصد نرخ های اصلاح ی را پوشش می دهند.

هزینه های هر روز دیگر :

در ادامه باقی نرخ های که شما در طول اقامت در آمریکا دارید را آورده ایم.این اعداد به صورت تقریبی و میانگینی از کل کشور آمریکا است و برای کمک به شما ارائه می شود.تعرفه های مواد غذایی برای نفر در طول هفته بین ۲۰ تا ۴۰ دلار متغییر است.جدول زیر لیست هزینه های مواد غذایی مهم در زندگی هر شخص است.

نوع کالا میزان نرخ
شیر (۱ لیتر) یک لیتری ۳٫۵۰ دلار
نان یک عدد ۲٫۵۰ دلار
برنج یک پوند ۱٫۰۰ دلار
تخم مرغ ده عدد ۲٫۰۰ دلار
کالاها تازه( میوه , سبزیجات ) – تعرفه کم و مناسبی دارد.اما همراه با نوسانات فصلی
تعرفه گاز سوخت ۳٫۷ لیتر ۳٫۵ دلار

چنانچه شما خوش شانس باشید در منطقه ای زندگی بکنید که سیسـتم منظم و دقیقی برای حمل و نقل عمومی داشته باشد, می توانید مبلغ تتاثیر گذاری از هزینه های ماهیانه را كم شدن دهید.حتی در سیـستم حمل نقل عمومی شما می توانید از تخفیف های بهتر ی تحت عنوان دانشجویی و یا دانش آموزی تا سقف ۵۰ یا ۶۰ درصد مصرف بکنید .

نرخ های :

هزینه های لباس در کشور آمریکا نسبتا زیاد است.اما شما می توانید با خرید از فروشگاه های بزرگ مانند وال مارت غیره از قیمت ها و تخفیف های خوب ی برخوردار شوید.به طور معدل تعرفه شلوار در آمریکا در حدود ۴۰ دلار است قیمت یک پیراهن تابستانی در حدود ۳۸ دلار است .همچنین شما می توانید یک جفت کتونی نایک را در حدود ۷۰ دلار و یک جفت کفش چرمی را در حدود ۸۱ دلار تهیه بکنید . ( Walmart کمپانی خرده‌فروشی آمریکایی است، که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان می‌باشد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ بعد از مجموعه ‌های رویال داچ شل و اکسان‌موبیل در رتبه سوم از بزرگترین شرکـت ‌های جهان قرار گرفت. در سال مالی ۲۰۱۳ شرکت والمارت با درآمدی معادل ۴۶۹ میلیارد دلار، به‌عنوان بزرگترین شرکت جهان بر پایه میزان درآمد، شناخته شد. )

اگر شما به دنبال اطلاعات کاملتر و ریزتری جهت هزینه های زندگی در آمریکا بعد از مهاجرت به آمریکا هستید,می توانید با مراجعه به قیمتهای وب سایت NUMBEO از ریز قیمت ها جهت اقلام مختلف استفاده بکنید .اطلاعات داده شده از نرخ های زندگی در آمریکا از طریق افرادی که در این کشور زندگی می کنند یا از این کشور بازدید کردند جمع آوری شده است.اداره آمار کشور آمریکا اطلاعات و ارقامی در این زمینه ارائه میدهد که شما می توانید از آنها جهت زندگی در آمریکا مصرف بکنید .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *