Search
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
  • :
  • :

راهنمای خرید ساعت هوشمند

ساعت مچی ارزان

ساعت‌های هوشمند بسياري اخیرا وارد بازار شده‌اند که هر کدام از سیـستم ‌علت ی خاص، طراحی مفرق ویژگی‌هایی برجسته برخوردارند. برای اینکه برترین ساعت هوشمند را گزینش کنیم، در ابتدا نیاز است تا از موارد ی که در جهان ی این وسایل هوشمند می‌گذرد، اطلاعات زیادتری داشته باشیم. برای مثال بدانیم سیـستم ‌علت این ساعت‌ها چه نام دارد، چه برنامـه فرد دی ‌هایی در آن‌ها اجرا می‌شود یا به صورت کلی ساعت هوشمند قرار است چه کار‌هایی برای ما انجام دهد.
مدل جدید ساعت ۹۶
از چند سال پیش کمپانی ‌هایی همچون سامسونگ، ال‌جی، هواوی پبل وارد عرصه‌ی تولید ساعت‌های هوشمند شده‌اند و حتی تهم اکنون چند نسل از این وسایل را به بازار آورده‌اند. اخیرا با عرضه‌ی ساعت‌های هوشمند تازه از برند‌های مختلف، انتخاب بین این دسته از گجت‌ها سخت شده؛ پس قصد داریم در ادامه جهت گزینش با کیفیت ترین ساعت هوشمند به شما یاری کنیم.

سیسـتم ‌علت پروگرام کاربر دی ‌ها

دستگاه‌هایی که هوشمند خوانده می‌شوند از پلتفرم نرم‌افزاری برخوردارند که از طرفی وظیفه‌ی تعلت با سخت‌افزار دستگاه و از طرف دیگر تعلت با فرد و مصرف کننده از دستگاه را بر عهده دارند.

نکته‌ای که بایستی در بخش معرفت سیستم ‌علت ‌ها در نظر داشته باشید، تذکر به پلتفرمی است که می‌تواند با گوشی هوشمند شما کار نماید . اگر آیفون دارید می بایست خرید ساعت هوشمند مبتنی بر android وِر را از سر بیرون بکنید . اما اخیرا پشتیبانی از سیستم علت iOS نیز به پلتفرم آندروید وِر اضافه شده، اما نمی‌توان توقع بهینه بودن اتصال این دو پلتفرم در مقایسه با android را داشت. همين طور چنانچه از گوشی هوشمند آندروید ی استفاده می‌کنید، خرید اپل واچ چندان منطقی نخواهد بود و تا حدود بسياري اقدامی غلط است. با این وجود ساعت‌های هوشمندی در بازار موجودند که قادرند با هر دو پلتفرم اندروید و iOS رابطه برقرار کنند که نمونه آن ساعت‌های تولید و ساخت شرکت پبل است.

در بین‌ ساعت‌های هوشمند تهم اکنون چهار سیستم ‌علت Pebble OS، Tizen، Android Wear Watch OS بیشترین مصرف را داشته‌اند. سامسونگ بعد از اوج گرفتن با آندروید تصمیم گرفت دستگاه‌های را از پلتفرم گـوگل جدا نماید با سیستم ‌علت ی مستقل همموزیک نماید . اکنون کمپانی ‌ کره‌ای ساعت‌های را همموسیقی با همین سیستم ‌علت نوپا با نام تایزن به بازار می‌آورد که اما هنوز آن‌چنان از لحاظ نرم‌افزاری به تکامل نرسیده است. در طرف دیگر شرکت پبل را داریم که همچون سامسونگ میل به استقلال دارد سیسـتم ‌علت ی اختصاصی جهت ساعت‌های هوشمند خود تهیه و تولید است. سیستم ‌علت تولید و ساخته شده به وسیله پبل، Pebble OS نام دارد از کرنلی منبع باز مصرف می‌کند؛ اما مجموعه پبل اجازه گسترش یا مصرف از این پلتفرم دربقیه کمپانی ‌ها را نمی‌دهد. در ادامه بیشتر درمورد دو سیـستم ‌علت اصلی ساعت‌های هوشمند حرف خواهیم کرد که به نوعی قرار است جنگ اندروید و iOS را این بار در زمینه‌ی ساعت‌ها تقلید کنند.

Android Wear

گوگــل پلتفرمی بر پایه‌ی اندروید جهت ساعت‌های هوشمند گسترش داده و آن را جهت استفاده‌یبقیه کمپانی‌ها انتشار کرده است. این سیستم ‌علت که ظاهر بسیار زیاد خوب ی دارد از طراحی متریال پشتیبانی می‌کند، در ساعت‌های هوشمند شرکت ‌هایی همچون ال‌جی، هواوی موتورولاتهم اکنون استفاده شده است.

اندروید وِر تنها با دستگاه‌هایی سازگار است که از آندروید ۴.۳ به بالا برخوردارند. این سیستم ‌علت با کارت‌های سرویس دستیار صوتی گوگــل ناو تعلت بسياري دارد و از کارت‌های این سرویس خیلی مصرف می‌کند. توسعه‌دهندگان بسياري به سمت این پلتفرم جذب شده‌اند و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک، این سیـستم علت ساعت‌های هوشمند با برنامـه کاربر دی ‌های ضروری فرد دی بسیار زیاد ی همراه شود.

Watch OS

تعجبی ندارد که اپل سیسـتم علت ی جهت ساعت هوشمند گسترش دهد که فقط با گوشی‌های آیفون کار نماید . Watch OS پلتفرمی است که تنها بر روی اپل واچ در حال اجراست بعد از مدتی کوتاه اکنون بالغ بر ۳۵۰۰ نرم افزار فرد دی را پشتیبانی می‌کند.

شبیه به تعلت پیچیده و وابسته اندروید وِر با گوگل ناو، سیری در اپل واچ نقشی مهم برعهده دارد و زیاد ی از کار‌های فرد را تنها با شنیدن صوت فرد انجام خواهد داد. در Watch OS پروگرام ‌ها در صفحه‌ی اصلی یا منوی برنامـه ‌ها به شکل دایره‌های رنگی کوچک نمایش داده می‌شوند با لمس دارنده دستگاه اجرا خواهند شد.

سیستم ‌علت Watch OS از ویژگی به نام Glance برخوردار شده که همچون ویجت‌ها در گوشی‌های همراه وظیفه اطلاع رسانی‌های سريع دستگاه را برعهده گرفته‌اند.

نمایشگر

یکی از وظایف مهم ساعت‌های هوشمند نمایش زمان است که می بایست حتی در زیر نور خورشید نیز به راحتی انجام گیرد. پس ساعت‌های هوشمند با رزولوشن نمایشگر مناسب و پنل قوی قادر خواهند بود در بدترین شرایط هم محتوای موجود در نمایشگر را به شما نشان دهند.

رنگی

نمایشگر‌های رنگی و لمسی که جهت مثال در ساعت هوشمند اپل مشاهده می‌کنیم در این دسته قرار می‌گیرند. این نمایشگر‌ها همچون گوشی‌های هوشمند پروگرام فرد دی ‌ها، عکس‌ها موارد مختلف را به نمایش می‌گذارند شما می‌توانید محتوای در حال نمایش را لمس بکنید . مصرف باتری در نمایشگر‌های رنگی میزان ی بیشتر است اکثرا ٌ این نمایشگر‌ها عمر باتری ساعت را تا ۱ یا حداکثر دو روز كم شدن می‌دهند. همچنین در ساعت‌های با نمایشگر رنگی به دلیل مصرف زیاد نمایشگر روشن از باتری، اکثرا ٌ صفحه‌نمایش دائم روشن نمی‌ماند و برای مشاهده زمان لازم است تا کمی ساعت را حرکت دهید.

جوهر الکترونیکی

نمایشگر‌های جوهر الکترونیک اکثرا در ساعت‌های هوشمند مجموعه پبل مورد استفاده قرار گرفته که به اضافه مصرف بسیار زیاد بهینه‌تر باتری، می‌تواند به صورت دائمی روشن بماند و هر زمان که عزم بکنید ، زمان را در سریع‌ترین حالت به شما نمایش دهد. باتری در ساعت‌های هوشمند با نمایشگر جوهر الکترونیکی به میزان کمتری مصرف می‌شود و شارژدهی دوباره باتری را شاید تا ۲ تا ۵ روز کامل به عقب بیاندازد.

طراحی

طراحی ساعت‌های هوشمند به پوشیدنی بودن این وسایل، از ارزش بالایی برخوردار است. به همین دلیل کمپانی‌های سازنده ساعت‌های هوشمند کار سخت‌تری برای طراحی کالاها ی دارند که بتواند تمام سلایق را راضی نماید و فروش بالایی کسب نماید . از طرف دیگر سلیقه‌ی افراد در گزینش نوع، شکل، جنس و طراحی ساعت‌ها نیز بسیار زیاد مفرق است. ساعت‌های هوشمند با نمایشگری دایره‌ای و مستطیلی بسیار زیاد متداول شده‌اند.

ساعت‌هایی که نمایشگری دایره‌ای سنتی دارند اکثرا می‌توانند طراحی بسیار زیاد زیبا پیدا کنند و با بدنه و بند‌هایی زیبا هر چشـم ی را به خود خیره کنند. نمونه ساعت‌های هوشمند با نمایشگر دایره‌ای را هم‌هم اکنون در موتو ۳۶۰ یک و دو موتورولا، گیر S2 سامسونگ جی واچ آر ال‌جی مشاهده می‌کنیم. اپل به دلیل اینکه ساعت هوشمند با نام اپل واچ را با طراحی دایره‌ای نساخت، خیلی مورد انتقاد قرار گرفت؛ با این‌حال ساعت‌هایی با طراحی مستطیلی طرفداران را دارند.

عمر باتری

یکی از دغدغه‌های بزرگ درمورد خرید ساعت‌های هوشمند عمر باتری این محصولات است. ساعت‌های پیش‌رو در این عرصه همچون اپل واچ یا موتو ۳۶۰ خیلی در زمینه زیاد کردن عمر باتری قوی نبوده‌اند و فقط شارژ باتری را جهت یا حداکثر دو روز نگه می‌دارند. ولی ساعت‌های هوشمند شرکـت پبل به دلیل بهره بردن از نمایشگری با تکنولوژی جوهر الکترونیک مصرف باتری خیلی ی ندارند می‌توانند حداکثر تا ۵ یا هفته شما را همراهی کنند.

چنانچه به ساعت‌های هوشمند با نمایشگر جوهر الکترونیک علاقه‌ای ندارید، باز گزینش ‌هایی پیش رو است که با کمی تحقیق درمورد ‌ی عمر باتری، به با کیفیت ترین ساعت با بیشترین طول عمر باتری دست پیدا خواهید کرد.

قیمت

ساعت‌های هوشمندی که سال پیش معرفی عرضه شده‌اند، هم اکنون قیمت زیاد مناسبی دارند و می‌توان با نرخ ‌ی خرید گوشی میان‌رده، یک ساعت هوشمند مناسب را سفارش داد.

در بحث قیمت، ساعت هوشمند اپل گران‌ترین محصول تولید شده در این زمینه است که قیمت پایه آن از ۳۵۰ دلار شروع شده و در ورژن ‌ی ادیشن این محصول، قیمت تا ۱۷۰۰۰ دلار هم می‌رسد. اما رقیب سرسخت آندروید وِری ساعت اپل با نام موتو ۳۶۰ فقط قیمتی ۱۷۹ دلاری دارد.

جمع‌بندی

ساعت‌های هوشمند بسياري به بازار آمده‌اند که از طراحی، پلتفرم، نمایشگر، طول عمر باتری و اما مفرق ی بهره می‌برند. انتخاب در بین با کیفیت ترین ساعت‌هوشمند به ویژه در بحث طراحی خیلی سلیقه‌ای است. ابا این وجود چنانچه رفیق ندارید زیاد ساعت هوشمند را به شارژ بزنید، ساعت‌های با نمایشگر جوهر الکترونیک گزینه‌ی بهتری به حساب می‌آیند. اگر تنوع نرم‌افزاری برای شما ارزش بسياري دارد، خوب است در بین ساعت‌های پلتفرم Android Wear گوگل یا Watch OS اپل یکی را انتخاب بکنید .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *