Search
پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

آیا با اهمیت ترین نکات طراحی وب سایت را می دانید

آیا با اهمیت ترین نکات طراحی  وب سایت را می دانید


Webdesign Neuss

در این مطلب می خواهیم نکات مهمی را که جهت طراحی سایت خود باید رعایت بکنید را جهت تان شرح دهیم. رعایت کردن این نکات می تواند رابط کاربر ی زیبا آسان تری را در اختیار مشتریان، فرد ان و بازدیدکنندن وب وبسایت شما قرار دهد. انجام این نکات به مرور و به روز رسانی آنها در نهایت به محبوب شدن و پربازدید شدن سایتتان کمک می نماید .
انتخاب یک دامین مناسب

نام دامین، آدرس اینترنتی وب سایت شما است . همه وب وبسایت ها باید قبل از ورود به جهان ی اینترنت و سایت، نام دامین داشته باشند. اگر شما برای ترویج و تبلیغ کسب و کار بودجه تبلیغاتی در نظر گرفته اید، راهی سود آور وجود دارد، آن هم این است که قبل از طراحی سایت، نام دامنه ای گزینش بکنید که نزدیک به نام کسب و کار شما است، تا فرد ان به محض دیدن نام دامین شما، دریابند که کار شما چیست چه خدماتی ارائه می دهید. اما اگر بودجه کافی ندارید سود آورترین راه این است که نام دامینی گزینش بکنید که کلمه کلیدی را حاوی شود. در این صورت ی مردم عبارت کلمه خاصی را جستجو می کنند ابه احتمال زیاد ل این که وبسایت شما نیز جزو نتایج جستجو باشد، بیشتر خواهد بود. از نامی مصرف بکنید که با زمینه اهداف کاری شما متناسب باشد.
رعایت استاندارد های طراحی

به استانداردهاي طراحي وب سايت توجه کنيد. در اينترنت وب سايت هايی وجود دارد که از بيش از ۶ ۸ فريم در صفحه مصرف کرده اند. استفاده از تکنيک هاي غير متعارف عدم توجه به استانداردها هرچند شاید باعث زيبايي وب سايت شود، اما باعث ناراحتی برخي ديگر از مشاهده کنندگان سايت خواهد شد.
سرعت بارگزاری سایت

هـر روز به تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می کنند افزوده می شود، ولی این بدین مفهوم نیست که سرعت اتصال آن ها به اندازه سرعت اتصال شماست. تحقیقات مطالعات اخیر نشان داده است که سرعت لود صفحه با اهمیت ترین فاکتور رنکینگ است . یک مشتری بالقوه علاقه و اشتیاق خودش را جهت دیدن وب وب سایت شما از دست می دهد اگر بعد از چند ثانیه هیچ بخشی از وبسایت بالا نیاید. پس سایت خود را سبک و روان طراحی بکنید تا بتوانید مشتریان و بازدیدکنندگان را راضی نگه دارید.
مطالب محتوای سایت

درمورد محتوای وب سایت فکر بکنید . هر چقدر که وب سایت شما زیبا طراحی شده باشد چنانچه اطلاعات مورد نیاز فرد ان را ارائه ندهید، از شما رو برمی گردانند. فرد ان به دنبال اطلاعات محتوا به وبسایت شما آمده اند وب سایت باید به آنها حس خوب ی از پیدا کردن اطلاعات درست، مفید سهل الوصول همراه با قشنگ یی گرافیکی القا نماید . در ارائه اطلاعات توضیح ات دست دل باز باشید، شاید برخي از اطلاعات آسان ای که به نظر شما حائز ارزش نیستند برای فرد ان وب وب سایت شما خیلی جالب باشند.
رنگبندی سایت

رنگ ها می توانند نقش مهمی در طراحی سایت شما داشته باشند. حتی بیشتر از چیزی که فکرش را می بکنید . رنگ ها بر قابلیت مصرف سایت تأثیر مهمی دارند. همچنین رنگ هایی که در کنار هم جلوه خاص و زیبا یی را به وب سایت شما می بخشند، رنگ هایی نیز وجود دارند که کاربر ان به محض دیدن آنها سایت شما را ترک میکنند. موارد ذکر شده فقط تعدادی از نکات خیلی مهم در طراحی سایت است که هر چند ابتدایی، ولی زیاد فرد دی پر ارزش هستند که در عین آسانی بسياري از صاحبان سایت به آن ها تذکر نمی کنند. پس آن ها را به احتمال زیاد ً جدی بگیرید آنها را امتحان بکنید . در انتها نتیجه را نسبت به حالت قبل مقایسه بکنید متوجه تأثیرات این نکات شوید.
دستیابی آسان به موضوع (حداقل کلیک)

این نکته زیاد خیلی مهم است. بین بازدیدکنندگان اطلاعات، حداقل کلیک ممکن را در نظر بگیرید تا بازدیدکننده مجبور نباشد جهت دستیابی به اطلاعات مورد نیازش چندین بار کلیک نماید . کلیک کردن زیاد باعث می شود که بازدیدکنندگان وب سایت را ترک کنند.
بهینه سازی و seo سایت

وب سايت شما باید براي موتورهاي جستجو بهينه شود. بهترين کم هزينه ترين راه جهت جذب مخاطب برای وب سايت شما، مصرف از کليک ارگانيک است. کليک ارگانيک يعني بازديدکنندگاني که با کليک برروي لينک وب سايت شما در موتورهاي جستجو به وب سايت شما آمده اند. اين نوع کليک کم هزينه ترين راه جهت جذب بازديدکنندگان به وب سايت شماست. در حين طراحي وب سايت به اين موضوع توجه کنيد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *