Search
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
 • :
 • :

همه چیز درباره لاغری به روش لیپوماتیک

همه چیز درباره لاغری به روش لیپوماتیک

همه چیز درباره لاغری به روش لیپوماتیک

در این مطلب قصد داریم تا شما دوستان عزیز را با لیپوماتیک یکی از روشهای لاغزی آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به چگونگی انجام لیپوماتیک , مزیتهای لیپوماتیک نسیت به سایر روشهای لاغری , عوارض لیپوماتیک و …. خواهیم پرداخت.
آمادگی قبل از لیپوماتیک

drnajafbeygi.com

نحوه لاغری با لیپوماتیک

امروزه تناسب اندام یکی از مهمترین معیارهای زیبایی است که اغلب افراد به دنبال آن هستند.تناسب اندام می تواند در جذاب شدن فرد نقش مهمی داشته باشد.به همین خاطر اغلب افرادی که چاق هستند و اضافه وزن دارند به دنبال راه هایی برای لاغری هستند.برای از بین بردن چربی راه های زیادی پیشنهاد شده که یکی از این راه ها لیپوماتیک است.

لیپوماتیک یکی از روش های جدید برای تناسب اندام است.با استفاده از این روش چربی ها از بدن خارج می شوند و فرد به اندام مورد نظر خود خواهد رسید.از این روش برای از بین بردن چربی های تمام نواحی بدن استفاده می شود و فقط مختص یک ناحیه نمی باشد.

برخی از افراد که بدنشان چربی زیادی دارد با رژیم و ورزش اقدام به کاهش چربی ها میکنند و جواب می گیرند.اما در برخی دیگر از افراد این چربی ها ارثی هستند و به راحتی از بین نمی روند.برای از بین بردن این چربی ها میتوان از روش لیپوماتیک استفاده کرد و چربی های اضافی بدن را از این طریق از بدن خارج نمود.همچنین در این روش میتوان قسمتی از چربی بدن را برداشت و به قسمت دیگری از بدن تزریق نمود.

Image result for lipomatik

مزیت های لیپوماتیک

در این روش فرد بدون نیاز به بیهوشی می تواند چربی اضافی بدنش را خارج نماید. عمل لیپوساکشن سرپایی انجام خواهد شد و عوارض و کبودی های آن نیز بسیار کم است.یکی از مهمترین مزیت های این روش کاهش سایز بدن است که سلولیت را رفع خواهد کرد. و مدت ماندگاری آن بسیار است.برخی دیگر از مزیت های لیپوماتیک بدین صورت است:

 • دراین روش سرعت بهبودی بسیار بالاست.
 • در عمل لیپوماتیک عمل در مدت زمان کمی صورت میگیرد.
 • درد این روش نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر است.
 • کار پزشک جراح در این روش بسیار آسان تر از روش های دیگر است و این خود یک مزیت مهم برای بیمار است.
 • عوارض این بیماری بسیار کمتر از روش های دیگر است.
 • پوست بیمار در این روش زیباتر از روش های دیگر است.

دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک یک میله ی فلزی دارد که با چرخش و ارتعاشاتی که دارد باعث خود شدن چربی ها می شود ، نام این میله ی بسیار نازک کانولا است ، به چربی های بدن و ایجاد لرزش های سریع در آن باعث تخریب سلول های چربی شده و باعث از بین رفتن چاقی های موضعی می گردد .

دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور بادی کار می کند، البته با ایجاد یک هوای فشرده در بدن که هم زمان ارتعاش و لرزش و نوسان ایجاد می کند چربی ها را در هم می شکند و از آنها یک مایع تولید می کند که کاملا قابل تخلیه هستند .

چربی های تخلیه شده بعد از جراحی سالم و زنده هستند و می توان از آن ها برای تزریق در باسن یا سینه و یا سایر اندام ها استفاده کرد .در لیپوماتیک سوزش پوست وجود ندارد ، پیش از این روش های دیگر با مقداری سوختگی در محل جراحی همراه بود ، لیپوماتیک بدون برش و بخیه انجام می شود و بسیاری از اندام های بدن را تحت پوشش قرار می دهد. از لیپوماتیک می توان در لاغری صورت نیز استفاده کرد، جالب است بدانید که لیپوماتیک با قدرتی که دارد باعث لیفت همزمان پوست می شود و مانعی برای افتادگی پوست بعد از لاغری می شود .

 

مزیت های لیپوماتیک

در این روش فرد بدون نیاز به بیهوشی می تواند چربی اضافی بدنش را خارج نماید.عمل لیپوساکشن سرپایی انجام خواهد شد و عوارض و کبودی های آن نیز بسیار کم است.یکی از مهمترین مزیت های این روش کاهش سایز بدن است که سلولیت را رفع خواهد کرد. و مدت ماندگاری آن بسیار است.برخی دیگر از مزیت های لیپوماتیک بدین صورت است:

 • دراین روش سرعت بهبودی بسیار بالاست.
 • در عمل لیپوماتیک عمل در مدت زمان کمی صورت میگیرد.
 • درد این روش نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر است.
 • کار پزشک جراح در این روش بسیار آسان تر از روش های دیگر است و این خود یک مزیت مهم برای بیمار است.
 • عوارض این بیماری بسیار کمتر از روش های دیگر است.
 • پوست بیمار در این روش زیباتر از روش های دیگر است.

 

عوارض لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک با عارضه همراه است ؟

در این روش پوست بدن لیفت شده و به راحتی جمع می شود این میزان قابل توجه در لاغری شکم ،پاها، پهلو ها ، و بازو ها دیده می شود ، البته این روش باعث برداشتن تخلیه چربیهای اضافی بدن می باشد که بعد از آن هم ناصافی و سوختگی پوست دیده نمی شود و خطر ایجاد آمبولی در آن وجود ندارد . البته قبل از جراحی پزشک تمامی موارد مورد نیاز را بررسی کرده و آزمایشات لازم را انجام می دهد.

تا کنون عارضه ی جدی برای لیپوماتیک گزارش نشده است در مواردی خاص ممکن است فرد

 • به لیدوکایین حساسیت داشته باشد

این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

 • مصرف داروهای خاص

خونریزی و کبودی در کسانیکه داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین ، وارفارین و .. مصرف می کنند که با توجه به نوع دارو می بایست از مدتی قبل از لیپوماتیک آن را قطع کرد.

 • ممکن است محل جراحی عفونت کند

برای جلوگیری از این عارضه باید به یک مرکز معتبر و بسیار تمیز مراجعه نمایید . استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب از جمله مواردی است که باید به خوبی انجام شود و بیمار نیز به آن توجه ویژه داشته باشد.

لیپوماتیک , لاغری با لیپوماتیک , ویژگی های لیپوماتیک , لیپوماتیک , لیپوماتیک ران پا , هزینه انجام لیپوماتیک , عوارض لیپوماتیک , زمان انجام لیپوماتیک

با مصرف برخی از داروها شاهد خواهیم بود که فرد مسموم می شود این به دلیل اختلال داروهای مصرفی با داروهای زمان جراحی است که باید قبل از جراحی به جراح مورد نظرتان این موضوع را اعلام نمایید تا با تغییر یا قطع مصرف داروها از بروز این مشکل جلوگیری به عمل آورد.

 

ماندگاری لاغری بعد از لیپوماتیک

ماندگاری لیپوماتیک یکی از دغدغه های افرادی است که می خواهند جراحی لیپوماتیک را انجام دهند .

علت چاقی افراد حجیم شدن سلول های چربی در زیر پوست است، در صورتیکه تعداد سلول های های چربی در بدن کاهش یابد در صورت حجیم شدن هم، چاقی به اندازه ی قبل دیده نخواهد شد. لیپوماتیک درست سلول های چربی را کاهش می دهد و باعث می شود تا از میزان و حجم آن ها کاشته شود، بنابراین به عنوان یک روش دائمی برای لاغری محسوب و شناخته می شود.

نحوه جراحی لیپوماتیک

در جراحی لیپوماتیک از یک موتور بادی و یک میله ی فلزی بسیار ظریف و حساس به نام کانولا کمک گرفته می شود ، دستگاه لیپوماتیک با وارد کردن هوای فشرده به بافت چربی ، هم زمان ارتعاش و لرزش در بدن را نیز ایجاد می کنمد و در نتیجه ی این ارتعاشات چربی های بدن خورد شده و به صورت مایع در می آیند .

به همین علت سوختگی در لیپومکاتیک وجود ندارد و بافت های چربی تغییری نمی کنند، همچنین لیپوماتیک حالت الاستینه ی پوست را حفظ کرده و  مانع افتادگی آن می شود  ، در این روش لاغری هر چند که این اقدام با دستگاه انجام می شود اما  به یاد داشته باشید که  ورود کانولا به بدن هیچ گونه آسیبی به بافت های دیگر مانند عضلات، عروق خونی و عصب ها وارد نمی کند و همین باعث می شود تا سلول های چربی آمادگی تزریق به سایر اندام های بدن را داشته باشد.

در روش لیپوماتیک زمان جراحی کوتاه و دوره ی ریکاور شدن بیمار بسیار سریع خواهد بود از این رو این جراحی نیازی به بستری در بیمارستان نداشته و دوره ی نقاهت آن حدود دو یا سه روز است .

چربی ها در روش لیپوماتیک به صورت فیزیکی تخریب می شوند و این کار با اشعه و یا حرارت خورد و تخریب می شوند در واقع این اقدام با حرکات بسیار سریع کانولا انجام می شود و در نهایت از طریق همین میله نیز به درون دستگاه مکیده می گردد ، با این اقدام میزان قابل توجهی از چربی ها از بدن کاشته می شوند و در نهایت منجر می شود که شما در طول یک جلسه کاهش سایز ویژه ای داشته باشید .

لیپوماتیک پهلو و کمر

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک

به طور کلی می توان گفت این جراحی برای تمامی افراد قابل انجام است ، بهترین گزینه ها کسانی هستند که درگیر چربی های سفت شده در نواحی مانند ران و پهلو ها هستند و یا اینکه دچار چاقی موضعی در بازو ها هستند .

 • افرادی که توانایی تحرک و ورزش را ندارند
 • افرادی که چاقی های موضعی در اطراف شکم و پهلو یا پاها دارند
 • افرادی که چاقی آنها در یک قسمت انباشته می شود

گزینه های خوبی برای جراحی لیپوماتیک می باشند .

چرا لاغری با لیپوماتیک ؟

لاغری با لیپوماتیک از جدید ترین تکنیک های لاغری موضعی استفاده می کند ، دستگاه لیپوماتیک بسیار هوشمند بوده و هیچ مخاطره ای برای فرد در پی ندارد ، خطر آمبولی در این جراحی بسیار اندک و نزدیک به صفر است که آرامش خاطر و رضایتمندی کاملی را به افراد اراده می نماید .

لیپوماتیک مناسب ترین روش لاغری

توصیه می کنیم از لیپوماتیک بهره مند شوید و علاوه بر داشتن یک شکم صاف از یک باسن خوش فرم نیز لذت ببرید . شگفت انگیز است اما لیپوماتیک این امکان را به شما می دهد که چربی های شکم را به باسن یا سینه انتقال دهید و با پیوند چربی از داشتن یک اندام زیبا و تراشیده لذت ببرید.

فرق لیپوماتیک با لیپولیز یا لیپوساکشن

تفاوت های بزرگی میان این سه روش وجود ندارد ، اما امکانات دستگاه لیپوماتیک ویژه تر است و می تواند باعث شود تا درست به هدفی که می خواهید برسید.

روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن ویا لیپولیزر است.

روش های کاهش چربی

کدام را انتخاب کنم ؟  لیپوماتیک یا لیپوساکشن و یا لیزر لیپولیزر

توضیحاتی در رابطه با لیپوساکشن

در لیپوساکشن  روش جراحی به صورت دستی انجام می شود

– زمان زیادی طول می کشد- تا عمل جراحی به اتمام برسد

این جراحی با عوارضی مانند :

 • آسیب رسیدن به بافت
 • خونریزی های شدید یا خفیف
 • کبودی و ورم طولانی مدت
 • بی هوشی عمومی برای جراحی
 • ریکاوری طولانی بعد از جراحی
 • شل شدن پوست پس از عمل
 • خطر آمبولی در جراحی

همراه است

لیپولیزر

برای این جراحی نیز زمان زیادی لازم است ،  برای چربی های زیاد توصیه نمی شود و کاربردی ندارد ،احتمال سوختگی نیز وجود دارد .

لیپوماتیک

لیپوماتیک بسیار سریع است و باعث از بین رفتن بافت چربی نمی شود ؛همچنین سوختگی و آمبولی در آن وجود ندارد و بیمار تنها به ۲ یا ۳ روز استراحت نیاز دارد .

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *