Search
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
  • :
  • :

طراحی بسته بندی (کی نگار)

طراحی بسته بندی (کی نگار)

طراحی بسته بندی (کی نگار)

امروزه بسته بندی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است خصوصا با رشد و پیشرفت شبکه های اجتماعی و اینترنت که سبب شده است دیدگاه ها نسبت به محصولات و روند آن ها تغییر کند. تجارت امروزی به گونه ای پیش رفته است که هر مخاطب با حجم انبوهی از شکل تابلوها، بسته بندی های متفاوت محصولات و ابزراهای تبلیغاتی مواجه اند.

طراحی بسته بندی (کی نگار)

طراحی بسته بندی امروزه توانسته توجهات بیشماری را جذب خود کند و این شغل به نوعی به یکی از پر درآمد ترین مشاغل تبدیل شده است که این خود از اهمیت بسته بندی سخن می گوید. نه تنها یک کالا و محصول بلکه حتی یک فعالیت خیرخواهانه هم بدون یک تبلیغ موثر امکان پذیر نمی باشد.

یقینا پیشرفت فناوری های روز دنیا در زندگی افراد بی تاثیر نبوده و سبب تغییر و دگرگونی نقل و انتقالات و تبلیغات شده پس باید تبلیغات به گونه ای موثر صورت پذیرد تا کار به درستی انجام گیرد از این رو طراحی بسته بندی به یکی از ابزارهای مهم در تجارت قرار گرفته و نقش مهمی دارد.

طراحی بسته بندی چیست؟

طراحی بسته بندی در جاهای مختلف معانی متعددی گرفته است اما کامل ترین معنی که بتواند مضمون آن را به درستی برساند شامل فراهم کردن شرایط جهت حمل بهینه، توزیع مناسب، انبارش، فروش و مصرف بهینه می باشد.

طراحی بسته بندی جدا از این که فرآیندی پیچیده و حساس دارد دارای پویایی و علم وهنر نیز می باشد. در وهله ی اول درباره ی بسته بندی ویژگی هایی از قبیل نگهداری از کالا، حمل و نقل، اطلاع رسانی مشمول است . بسته بندی به دلیل ماهیت بازار یابانه و جذب مشتری که دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارکردهای طراحی بسته بندی به صورت حرفه ای نیازمند تخصص هایی از قبیل مهندسی، بازاریابی، روانشناسی، طراحی گرفیک دارد. علاوه بر آن طراحان بسته بندی علاوه بر تخصص های ذکر شده باید در زمینه هنری و انگیزشی نیز تخصص یابند.

اطلاعاتی که باید در یک بسته بندی رعایت شود:

این اطلاعات باید به درستی رعایت شود چراکه بسته بندی اولین برخورد را ایجاد می کند و با روح و روان مشتری سروکار دارد. با گذشت زمان این اطلاعات نیاز به بروزرسانی داشته و باید ابعاد وسیع باشند. ابعادی همچون زمان استفاده, رنگ, نحوه حمل و نقل, قیمت, مواد تشکیل دهنده و نحوه استفاده,… . این اطلاعات با پیشرفت تکنولوژی ارتباط مستقیم دارد و باید همگام با آن تغییر کند و خود را هماهنگ سازد.

از توجه شما به این مطلب سپاسگزاریم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد طراحی بسته بندی به سایت کی نگار knegar.com مراجعه نمایید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *